Diablo Immortal měla být čistě mobilní hra, ale vyjde i na PC!

25.04.2022

Je to už téměř 4 roky, co se odehrálo dnes již legendární vystoupení  Wyatta Chenga na akci Blizzcon 2018, kde namísto vytouženého čtvrtého pokračování Diabla oznámil čistě mobilní akci Diablo Immortal. Stejně tak vešla do dějin i otázka diváka, zda se nejedná o opožděný aprílový vtip. K nelibosti všech přítomných, kteří to dali celkem hlasitě najevo, to ovšem vtip nebyl.

Od té chvíle ale přeci jen pár pátků uběhlo, a tak tu máme nejen konečně datum vypuštění hry, ale taktéž prozření Blizzardu a dobrou zprávu pro PC hráče - I vy si budete most DI zahrát.

Stane se tak 2. června letošního roku, a zatímco mobilní hráči na Androidech i iOS dostanou již hotovou verzi produktu, PC hráči se budou muset zatím spokojit s verzí open beta. I tak si ale myslím, že je to je velmi vstřícný krok všem milovníkům série, kteří díky této původně mobilní odbočce začali Blizzard doslova nenávidět. Samozřejmě i kvůli jiným věcem.

Taktéž fajn informace je fakt, že hra bude podporovat cross-play a cross-progression, čili jednoduše, budou moct hrát všichni se všemi napříč oběma zařízeními a zároveň, když je budete střídat, zůstane postup uložen nezávisle na platformě.

Co se týká zasazení, příběh se bude odehrávat mezi Diablem 2 a 3.

„Jelikož se jedná o první hru Blizzardu navrženou od základu pro mobilní zařízení, bylo pro nás důležité přinést zážitek hodný této série, takže jsme provedli spoustu testů, zapracovali mnoho zpětné vazby a vytvořili hru, o kterou se s hráči velmi rádi podělíme. Těšíme se, až vypustíme tento nový epický přírůstek do série Diablo, a už se nemůžeme dočkat, až se ke všem připojíme ve svatyni Sanctuary," říká Mike Ybarra, prezident Blizzardu

Dle Blizzardu se do předběžné registrace přihlásilo více než 30 milionů hráčů, aby získali okamžitý přístup hned po spuštění a získali také nějaké odměny. Navíc bylo přislíbeno do budoucna spousta nového obsahu zdarma, včetně nových zón, dungeonů a postav.

A co vy, už máte předběžnou registraci taktéž? V den vypuštění určitě očekávejte stream na našem Twitch kanálu, tohle si nemůžeme nechat ujít. 

Autor článku - Michal Černý

Zdroj informací - indian-tv.cz, blizzard.com