Dee's Collector's World - Elrond (Asmus Toys 1/6 scale)

03.11.2022

I tentokrát se v Deeho sérii podíváme do Středozemě, a to na vůbec jednu z nejznámějších postav - Elronda Půlelfa.

Elrond sice nepatří mezi hlavní postavy celé ságy, v historii Tolkienova světa se však účastnil důležitých událostí, jakými byly kupříkladu první i druhé svržení Saurona, nebo ustanovení Společenstva prstenu, jež vzniklo právě v jeho Roklince. 

I díky jeho ztvárnění ve filmové trilogii, o které se výtečně postaral Hugo Weaving, patří jeho sošky a figurky k těm oblíbenějším. A vlastně i díky charakteristickým rysům, jenž tento herec má. No a nakonec, máme tu i mladší verzi v seriálu Prsteny moci, která dosti rozděluje fanoušky, a tak může být jeho filmová podoba, zvěčněná ve figurce od Asmus Toys, pro mnohé velmi pěknou připomínkou časů minulých.

Jak se tomuto výrobci figurka zdařila a je s ní Dee spokojen? Na to pojďme podívat v dalším videu z jeho sběratelské ságy. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Bazaar Festival slaví 10 let. Dalo by se bilancovat, ale není to úplně jeho styl. Proto festival ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou ODVÁŽNÉ...

S klepajícími se prsty datluji tyto dojmy ihned po novinářské projekci. Pokračování filmu, který označuji za jedno z předních sci-fi dékady, byť ne každý se mnou souhlasí. Pomalé tempo leckoho odradí, leckdo namítne, že je Duna nabubřelá a působí jako velký trailer na pokračování. Jaké jsou tedy moje pocity ze dvojky?

V moderní společnosti je prakticky nemožné potkat člověka, který se ani jednou v životě nesetkal se spojením pojmů mutant a bojové umění ninjů. Tahle kombinace se objevila v povědomí nejen fanoušků obrázkového čtení – komiksů, ale i hraných snímků, nebo jejich animovaných verzí. A to nemluvím o hromadě oblečení, hraček, sběratelských figurek a...

Je to už nějaký ten pátek, kdy Bohemian Rhapsody roztrhlo pytel s novou vlnou mainstreamových filmů o slavných hudebních legendách. Ke Queenům se přidal Eltonův Rocketman, Whitney Houston s I Wanna Dance With Somebody, zanedlouho se k nim přidá Michael Jackson... A to zdaleka nebude vše.