Dark Horse Games - Další komiksové nakladatelství vstupuje na herní trh

02.06.2021

Herní průmysl zažívá v posledních letech neuvěřitelný rozmach, a proto není divu, že se čím dál více společností do tohoto odvětví snaží zasáhnout. Naposledy se tak rozhodl třeba streamovací gigant Netflix.

DH na to jde ovšem trošku jinak, než konkurence.

Generální manažer tohoto projektu - Johnny Lee - se v rozhovoru pro magazín VentureBeat vyjádřil tak, že pro velké 3A tituly, které budou stavěny na známých značkách jejich komiksu (Hellboy, Sin City, 300 či Umbrella Academy), si vždy najdou již velikého a ostříleného vývojáře. Pro menší tituly si pak vystačí se svým vlastním týmem. Prozradil také, že s některými studii jsou již v jednání a prvních her bychom se měli dočkat již v první čtvrtině příštího roku.

Hry by se měly objevit na všech platformách, tedy i na mobilech.

Inu, nezbývá než konstatovat, že povede-li se novému projektu dobře, můžeme se těšit na další skvělé herní zážitky. Tedy, pokud to nedopadne jako třeba poslední a velkolepě se tvářící Marvel´s Avengers, o kterých lze říct mnohé, jen ne to, že by šlo o úspěšný pokus jak "být u toho".

Těšíte se na nové herní adaptace dalších komiksových hrdinů? Myslíte, že má nakladatelství šanci uspět v tvrdé konkurenci?


Autor - Michal Černý