Daniel Craig se epicky loučí s Bondem - Finální trailery No Time To Die

02.09.2021

Je logické, že každý herec, jenž ztvární Bonda, získá v jedné vteřině miliony příznivců i odpůrců zároveň. Tohle pravidlo samozřejmě nerozbil ani Daniel Craig, aktuálně poslední představitel agenta s povolením zabíjet

Na poslední zásek do života agenta 007 jsme čekali neuvěřitelné dva roky. Původně měl přijít do kin na konci srpna 2019, ale i díky covidovým událostem se ho nakonec dočkáme 30. září, diváci v USA až 8. října.

Příběh pátého a posledního Craigova dobrodružství v kůži Jamese je vcelku prostý a zároveň zamotaný. Jak už to u bondovek bývá. Po pěti letech klidu a odpočinku v agentském důchodu přichází starý známý příslušník CIA Felix Leiter a žádá Bonda o pomoc s nalezením jednoho vědce. Jenže jak víme, nic není tak jednoduché a na scéně se objevuje hlavní záporák Lyutsifer Safin (Rami Malek), jenž plánuje zabít miliony a miliony lidí.

No a teď k trailerům. Správně, v titulku jsem se nepřepsal. Ony jsou totiž tři!

Dva hlavní a jeden doplňkový. Ty hlavní jsou - Mezinárodní a US. Na mezinárodní se můžete podívat ZDE, poněvadž ten mi přijde méně povedený. Raději sdílím ten americký, neboť mi přijde, že víc vystihuje myšlenku, která má být předána. 

Než se ale vrhnu do svých pocitů z traileru, ještě se můžete podívat na teaser k dokumentu o Danielu Craigovi o jeho cestě touto rolí. To je ta třetí, doplňková ukázka.

No a nakonec k tomu hlavnímu, proč jste tu. 

Finální ukázka se snaží o osudovost posledních chvil oblíbeného a výjimečného agenta. I přestože nevíme, zda ho čeká smrt, záhadné zmizení, či snad konečně klidný důchod, je z každého záběru znát, že končí jedna zapeklitá etapa ve ztvárnění této ikonické postavy. Trailer nám podsouvá klasickou trajektorii, ve které všechny události v předchozích filmech měly hlavního hrdinu připravit fyzicky i psychicky na tento finální ,,Boss fight“.

Vizuál a atmosféra snímku k sobě padnou elegantně a harmonicky, drama je slyšet z každého tónu. Pokud ještě někdo nebyl přesvědčen, že by měl snímek vidět, tohle může dost dobře změnit jeho názor.

No a nebojte, zmíním i Lashanu Lynch, která by se měla zhostit role 007 po Danielu Craigovi. Já si osobně myslím, že to není až takové haló, jak se na první pohled zdá. Ano, Lashana se jako Nomi zhostí v tomto filmu role 007, protože Bond toto označení již nepoužívá. Je k případu pozván jako posila, ne jako aktivní agent. Otázkou tedy je, zda dostane i svůj vlastní snímek. A tady samozřejmě hrají velikou roli diváci, potažmo tržby. Je taky se dobré ptát, zda je po této postavě ještě pořád taková poptávka. Podstatné je hlavně to, že budoucnost celé franšízy je velmi nejistá, a proto je zcela zbytečné v tomto případě řvát.

A teď si užijte samotný trailer, než se dostanete do kina.

Autor článku - Michal Černý