Czech Design Week - Festival plný umění

10.09.2021

Dnes započal v pražském paláci U Stýblů festival, který má za cíl propojit odbornou i laickou veřejnost s vybranými českými i zahraničními designéry, samozřejmě společně s jejich tvorbou. Pořádá jej nevládní organizace Czech Design pod patronací Ministerstva kultury a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Tvůrci festivalu se zaměřují převážně na lokální tvorbu a výrobu, poněvadž věří že i menší nezávislé studio či dokonce jednotlivec dokáží se správnou podporou uspět jak u nás, tak i ve světě. 

Akci každoročně navštíví tisíce návštěvníků, vystavují zde pravidelně desítky vystavovatelů, a to i ze zahraničí. 

Pokud si tedy chcete užít příjemný umělecký zážitek a jste z Prahy, okolí, anebo vám nevadí si posedět nějakou chvíli v dopravním prostředku a přemístit se tam, určitě neváhejte. 

,,...Jsme přesvědčení, že dobrý design může kreativním způsobem řešit naše každodenní problémy a zlepšovat život lidí s ohledem na jejich specifické potřeby. Jsme nevládní organizace, jejímž cílem je nadchnout pro design českou veřejnost i podniky a ukázat jim cestu ke spolupráci s designéry. Věříme, že takto posílené vazby prospějí všem: zvýší konkurenceschopnost firem, nabídnou lepší uplatnění designérům a přinesou kvalitní a funkční design všem jeho uživatelům..." praví tisková zpráva, kterou spolu s dalšími podrobnostmi najdete na webovkách projektu.

Autor článku - Michal Černý