Co vše víme o Resident Evil Village

02.05.2021

Nový díl ze série Resident Evil už nám pomalu klepe na dveře, tak by rozhodně nebylo na škodu si trochu připomenout, co vše nám už tvůrci ukázali a na co se můžeme těšit. Posloužila k tomu hlavně dvě samostatně vydaná dema, která nás vezmou do dvou hlavních lokací celé hry a prozradí nám i něco málo o příběhu. 

Příběh

Události příběhu se odehrávají pár let od sedmého dílu. Ethan a Mia jsou konečně spolu a můžou společně se svou dcerou žít šťastný život. Klid jim ale naruší náš starý známý Chris Redfield, který Miu bez otálení zastřelí. Aby to nebylo všechno, Ethanova dcera je unesena do temné vesnice připomínající východní Evropu. Ethan se do vesnice vydá a potká se nejen s obyvateli vesnice, ale i s krvelačnými vlkodlaky, nebo třeba i upíry

Prostředí

První demo nás zavedlo přímo do vesnice. Zde máme možnost prozkoumat několik budov a hledat velkou spoustu detailů, které nám přivodí nezaměnitelnou atmosféru z vesnice ovládané kultem, jako tomu bylo už ve čtvrtém díle. Demo ale nekončí jen u prohlížení. Potom, co si dostatečně prohlédneme tajemstvím zahalenou vesnici, se podíváme na pole, kde se setkáme s prvními obyvateli. Těmi ale nejsou jen vlkodlaci, ale také žena se svým zraněným otcem, kteří se jen chtějí dostat do bezpečí. Když jim jako správný hrdina pomůžete, pozvou vás do tamější společnosti. Dozvíte se, že až do příchodu Ethanovy dcery byla vesnice klidným místem a "matka Miranda" se o všechny skvěle starala.

Ve druhém demu přejdeme z prostředí starých a rozpadajících se domků do přepychového hradu. Tam máme možnost nahlédnout do spousty luxusních komnat a vidět spoustu hádanek, které na nás v plné hře netrpělivě čekají. Nahlédneme i do podzemních kobek, ve kterých máme šanci vidět spousty opravdu nehezkých nástrojů. Potkáme tu také všemi milovanou Lady Dimitrescu s jednou ze svých dcer a hned poznáme, že jejich úmysly nejsou úplně čisté. Hlavně tedy v moment, kdy vám jedna z dcer protne srpem hlavu.

Postavy

Mimo staré známé, jakými jsou Ethan a Chris, jsme měli možnost potkat spoustu obyvatelů vesnice nebo samostatného hradu, se kterými strávíme celou hru. Máme tu obyčejné vesničany, kteří se k vám sice ze začátku nechovají přehnaně přátelsky, ale když zjistí, že vaše úmysly jsou dobré, pustí vás i na šálek čaje. Hra ale nepůsobí dojmem, že nechá moc hodných vesničanů naživu a pokud nezemřou rovnou, potkáte se s nimi brzy znovu, a to ne v té formě, ve které byste si přáli. U vstupu do vesnice potkáte bláznivou stařenu připomínající čarodějnici, o té se ale moc dozvědět nestihnete. Na hradě na nás poté čeká upírská rodina Lady Dimitrescu s jejími třemi dcerami. Upíři ale nejsou jediní obyvatelé hradu. Skoro za prvními dveřmi vás přivítá vysmátý a velmi zavalitý obchodník Duke ve svém skromném obchůdku.

Tyto postavy jsme mohli potkat na vlastní kůži, ale jeden z nových trailerů nám více přiblížil systém celé vesnice a jejich "správců". Všem tu velí matka Miranda, kterou jsme zatím mohli vidět jen v černých šatech s obličejem schovaným v tajemné masce. Ta má pod sebou čtyři lordy, kdy má každý z nich na starosti svou část vesnice. První je již zmíněná Lady Dimitrescu, která má na starosti samotný velký hrad. Další lord, který je znám už z prvních trailerů, je Karl Heisenberg se svým mohutným kladivem, jenž se stará o svou rozlehlou továrnu. Mezi ty neznámé patří Donna Beneviento. Její obličej jsme zatím spatřit nemohli, ale její oživlá panenka se nám už ukázala v plné kráse. Spolu budou hlídat svůj dům za vesnicí u velkého vodopádu. Poslední z lordů je Salvatore Moreau. Odporně vypadající monstrum, které žije v rybářské části vesnice.

Zbraně a soubojový systém

Zbraně se v novém díle nebudou získávat jen tím, že se vám je podaří najít, ale také, podobně jako ve čtvrtém díle, si je budete moci zakoupit u obchodníka. Ten má v nabídce nejen spoustu zbraní a jejich vylepšení, ale také spoustu návodů na výrobu zásob, bez kterých se opravdu neobejdete. Samotný souboj tu funguje velice podobně jako v sedmém díle, je do něj ale také přidáno mnoho prvků z dílu čtvrtého. Ethan už nezůstane jen u bránění se holýma rukama. Za tu dobu, co se vrátil od rodiny Bakerů, se naučil kopat a odrážet nepřátele skoro tak, jako Leon Kennedy. Kromě klasických monster, které zde působí daleko rozmanitějším dojmem, než třeba v sedmém dílu, se máme šanci utkat i s jednou upíří dcerou. Ta funguje podobně jako člen rodiny Bakerů. Můžete jí sice střelbou zpomalit, nikdy se jí ale nezbavíte.


Nový Resident Evil zatím působí svou kombinací sedmého a čtvrtého dílu velice skvěle a hlavně, jak je v této sérii zvykem, velice děsivě. Bude to už tento pátek, kdy se brány vesnice otevřou a my tak konečně nahlédneme do spousty zajímavých lokací a hlavně se dozvíme více z příběhu Ethana a Chrise.


Autor článku - Biasim