Čím nás chce letos Národní muzeum přilákat k návštěvě?

01.01.2022

Co se týká kulturních akcí, byl na ně minulý rok velmi skoupý. Důvody všichni známe. Návštěvníků ubylo především v uzavřených prostorech, o to hůře na tom byly instituce, které se z většiny spoléhlay i na zahraničních návštěvách. Své by o tom mohlo vyprávět i Národní muzeum v Praze na clavském náměstí, které i přes značný úbytek tržeb bude v letošním roce otevírat některé nové expozice.

Národní muzeum pravidelně na svých stránkách zveřejňuje tiskové zprávy o každé novince a zajímavosti, která se tam odehrává. Nejinak tomu bylo i na konci roku, kdy se TZ týkala ohlédnutí za uplynulým rokem a zároveň představení projektů, které se uskuteční v roce letošním.

Součástí zprávy byla i slova generálního ředitele NM - Michala Lukeše. Co on za muzeum říká k roku 2021?

„Pro Národní muzeum byl uplynulý rok velmi náročným. Přes všechny problémy a omezení, které s sebou přináší současná doba, jsme se snažili otevírat nové výstavy a především pracovat na největším výstavním projektu Národního muzea v jeho historii, jeho stálých expozicích. Podařilo se nám veřejnosti zpřístupnit mnoho tisíc metrů nových expozic a výstav plných unikátních exponátů, které našim návštěvníkům přinášejí nové poznatky, vzdělání a doufám, že i radost. Snažili jsme se tak pomoci naší vlasti a jejím obyvatelům překonávat nelehké období a též investovat do naší budoucnosti. Chtěl bych moc poděkovat pracovníkům Národního muzea za výbornou práci, našim návštěvníkům za jejich přízeň a všem popřát hodně štěstí, zdraví a úspěchů v roce 2022.“

A na co se tedy můžeme těšit? TZ zpráva říká:

V příštím roce plánuje muzeum otevřít v Nové budově Dětské muzeum pro své nejmenší návštěvníky a společně s ním mnoho nových vzdělávacích programů pro děti a školy. Výstavu o ženách na Pražském hradě a jejich době. V Historické budově pak výstavu s názvem ZeMě věnovanou globální změně klimatu, životnímu prostředí a ekologické problematice. Další ročník výstavy Czech Press Photo, výstavu Nikdy se nevzdáme věnovanou 80. výročí atentátu na Reinharda Heydricha, s tím souvisejícím událostem a především velkému hrdinství mnoha českých lidí, a řadu dalších výstav a kulturních akcí. 

Na který projekt se těšíte nejvíc? kdy jste byli naposledy v Národním muzeu a co vás tam zaujalo?


Zdroj informací - Tisková zpráva NM

Autor článku - Michal Černý