Chucky - Zabijácká panenka se vrací!

17.07.2021

Po 33 letech a 7 filmech se vraždící hračka dostává konečně i na obrazovky televizí. Spolu s teaser trailerem jsme dostali i datum vydání, které je stanoveno na 12. října 2021 na stanici SYFY.

Proto se magazín Entertainment Weekly obrátil na zakladatele a scénáristu či režiséra celé série, Dona Manciniho, který nám v rozhovoru přiblížil tento projekt o něco více:

,,Hlavní postavou je čtrnáctiletý homosexuální chlapec, který je po nedávné smrti své matky šikanován a tak trochu ztracen. Je to mladý umělec, jenž vytváří sochy z částí panenek. Chuckyho najde ve výprodeji a koupí si ho, ale ukáže se, že dostane mnohem víc, než si přál...Chtěl jsem vrátit sérii ke kořenům Child's Play (původní film z r. 1988 - pozn. redakce) a nechat hlavní hrdiny být dětmi. Ale protože už v prvních dvou filmech jsme se ponořili do toho, že máme malé děti, chtěl jsem prozkoumat něco jiného, takže tentokrát zkoumáme mladé teenagery...

Jednou z věcí, na kterou jsme hrdí, a která podle mě dělá naši franšízu výjimečnou je to, že jsme během všech těch let a několika filmů - a nyní osmi televizních epizod - vytvořili relativně konzistentní a ucelený příběh. Myslím, že to je jedna z věcí, kterou mají naši fanoušci na sérii Chucky rádi. Kult Chuckyho (Cult of Chucky - 2017) jsem záměrně ukončil množstvím cliffhangerů, velkých cliffhangerů, protože jsem věděl, že televizní seriál bude ideálním místem, kde se dají rozvést jejich důsledky. Takže na začátku seriálu představíme náš nový příběh, naše nové prostředí, a pak začneme do příběhu zapojovat již postavy známé z předchozím filmů a vše se spojí ve velkém závěrečném zúčtování."

Zdálo by se tedy, že tato mini-série bude velikým vyvrcholením projektu trvajícícho přes 30 let. Ovšem to by nesměla padnout otázka na to, zda se v případě úspěchu plánuje další sezóna, popřípadě další filmy:

,,Máme to v plánu, ať už místo dalších sezón seriálu, nebo případně společně s nimi. Se seriálem vytváříme širší chuckyovský vesmír, který by se nyní mohl rozprostřít do různých médií."

Těšíte se na další Chuckyho nebezpečnou hru? Máte tuhle sérii natolik v oblibě, že si ji přejete sledovat až do konce života? Na teaser k seriálu se podívejte zde a pak nám můžete napsat, jak vás zaujal:


Autor - Michal Černý