Chris Pratt si ,,zahraje" Maria v novém animáku

24.09.2021

Chybě vám tento italský instalatér na stříbrném plátně? Pak nebojte, už příští rok o prázdninách vlétne do kin jeho nová filmová animovaná verze s Chrisem Prattem v hlavní roli. Hereckých hvězd, které propůjčí svůj hlas dalším postavám, je ale mnohem více.

,,Spolupracujeme s Chrisem a jeho zkušeným týmem, abychom vytvořili nejen film s licencovanou postavou, ale i novou zábavu, která oživí značku Super Mario Bros. na plátně a umožní každému, aby se bavil bez ohledu na to, zda hru zná, nebo ne. Produkce je zatím konstruktivní a probíhá velmi dobře. Obě strany se od sebe navzájem hodně učí. Pokorně prosíme fanoušky, aby si na premiéru ještě chvíli počkali, a doufáme, že se budou těšit na jedinečné postavy ze Super Mario Bros. na velkém plátně," říká k projektu Shigeru Miyamoto, jeden z hlavounů Nintenda a tvůrce této legendární postavičky, jež se poprvé nadechla v roce 1983.

Oběma stranami je myšleno tedy Nintendo a filmové studio Universal.

Mario však nebyl a nikdy nebude ve svých příbězích sám, provází ho další kupa slavných postaviček. Které tu budou tentokrát a kdo jim půjčí svůj hlas?

Anya Taylor-Joy - princezna Peach, Charlie Day - Luigi, Jack Black - Bowser, Keegan-Michael Key Toad, Seth Rogen - Donkey Kong, Fred Armisen - Cranky Kong, Kevin Michael Richardson - Kamek a Sebastian Maniscalco - Spike

Do režisérského křesla se usadili Aaron Horvath and Michael Jelenic, kteří mají s animáky zkušenost díky projektu Teen Titans Go!, kdy pracovali jak na seriálu, tak i filmové verzi. Scénáře se ujme Matthew Fogel, do jehož repertoáru patří filmy jako The Lego Movie 2: The Second Part a nový mimoňský příběh Minions: The Rise of Gru, který uvidíme taktéž příští rok

Nutno říct, že já osobně jsem na nového Maria velmi zvědavý. Poslední filmovou adaptaci lze považovat prakticky za kult (1993 - Bob Hoskins jako Mario, John Leguizamo jako Luigi a Dennis Hopper jako King Koopa) a bude velmi zajímavé sledovat, zda se podaří ji překonat, byť v animované podobě. Nicméně jak řekl sám Chris na svém Instagramu, splnil se mu jeho sen, neboť hrál jako dítě původní hru a od té chvíle si, jako většina z nás, Maria zamiloval. 

Jak tohle dopadne? A těšíte se stejně tak, jako my? Kdo by si dal houbičku? 


Autor článku - Michal Černý