Chainsaw Man startuje pilu v nové manze nakladatelství CREW!

20.09.2022

Moderní manga hit v akčně hororovém duchu. Ash ze slavné hororové série Evil Dead měl místo levé ruky motorovou pilu. Ash byl žabař. Mladík Dendži dokáže v motorovou pilu změnit každou část svého těla. Jen kvůli tomu musel umřít... 

Dendži na tom už od mala nebyl moc dobře. Díky dluhům svého otce se stal otrokem místního bosse a spolu se svým démonickým mazlíčkem mu pomáhal likvidovat démony. Až tedy do chvíle, kdy démoni zaplatí víc a jeho zaměstnavatel ho bez váhání zradí a brutálně zavraždí. Jenže tím Dendžiho příběh překvapivě nekončí. Stále je tu jeho démonický mazlíček v podobě motorové pily jménem Počita. Ten do něj v okamžiku smrti vstoupí a spojí se s ním v jednu bytost. Od téhle chvíle dokáže Dendži transformovat libovolné části svého těla v motorové pily. Z dobrosrdečného chlapce tak povstane nový hrdina s ďáblem místo srdce!

Photo © CREW
Photo © CREW

Akčních manga příběhů vydáváme docela dost," říká Jiří Pavlovský, šéfredaktor Nakladatelství CREW, „tak proč jsme sáhli po dalším? Proč jsme sáhli po Chainsaw Manovi? Čím nás zaujal? Ano, má kvalitní kresbu, zajímavou akci i mytologii, ale asi nejvíc nás zaujala jeho inspirace krvavými horory, neúprosnost, bizarnost a drsná akce. To vše je pak v kontrastu se sympatickým a zranitelným hrdinou a propracovanými vztahy a emocemi. Hrdinové mang dost často bývají outsiderové, ale tady je to opravdu kluk z totálního dna, pro kterého je luxusem trocha jídla a jeho sny jsou z našeho pohledu neskutečně přízemní. Ale přesto si dokázal udržet charakter a laskavost."

Chainsaw Man ale nezaujal jen české nakladatele. Nejenže se v Japonsku zařadil mezi deset nejprodávanějších mang minulého roku, ale v roce 2021 vyhrál také Shogakukan Manga Award a stejně tak americkou cenu Harvey v kategorii mangy. Na to, že je to poměrně novinka, tak už v říjnu tohoto roku se mají objevit první díly animovaného seriálu - za kterými stojí ti samí lidé, co dělali animované verze mang jako Útok titánů či Jujutsu Kaisen (kterou ostatně považuje autor Chainsaw Mana za jeden ze svých vzorů)! Hlavní hrdina Dendži se už také stihl stát ikonickou postavou a získal si i cameo v jednom dílu série My Hero Academia.

Ukázku mangy čtěte zprava doleva tak, jak se manga čte běžně.

To znamená, že pro příběhový posun z první stránky na následující použijte posuvník doleva.

Chainsaw man je rozhodně určený o něco starším čtenářům než třeba Naruto. Na první pohled je to především zběsilá a násilná akční jízda, ale pod tím se, jak už to u mangy bývá, skrývají silné emoce a samozřejmě i humor," pokračuje Jiří Pavlovský. Autor Tacuki Fudžimoto s tím vším dokáže skvěle pracovat a stále překvapovat. Plus to navíc doprovází dravou, dynamickou a originální kresbou, která umocňuje čtenářský zážitek."

Příběh první série, ve které hrdina prochází silným (byť krví zbroceným) osobním vývojem, byl sice odvyprávěný v pouhých jedenácti knihách, ale fanoušci Chainsaw Mana nemusí být smutní. Autor už má rozpracovanou druhou sérii, která se objevila na platformě Shonen Jump+, kde má ještě větší volnost.

Takže se připravte. Právě startuje nejnovější manga hit - své motory nahodí Chainsaw Man!

Mangu můžete zakoupit se slevou 20 % přímo na stránkách CREW přes >tento< odkaz!

Zdroj - Presskit Nakladatelství Crew


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového