Captain America 4 je oficiálně potvrzen!

19.08.2021

Co bylo po konci seriálu pouhou spekulací, se nyní potvrdilo.

Pozor, článek obsahuje spoilery k seriálu Falcon and the Winter Soldier! Nicméně už samotný obrázek leccos napovídá. 

Ačkoliv se na konci seriálu Sam Wilson aka Falcon (Anthony Mackie) ujmul oficiálně štítu, i když to celou dobu odmítal, a převzal tak roli/hodnost samotného Kapitána, nebylo úplně jisté, že vznikne jeho vlastní sólovka.

Přeci jen, těch příležitostí má Marvel už o něco víc a mohlo se jednoduše stát, že vznikne další řada (což se nejspíše stane) a nový Cap se zjeví v nějaké obří a důležité týmovce, popřípadě bude prolétávat všemi dalšími možnými projekty. Ale Kevin Feige, ředitel Marvel Studios, nakonec (ne)překvapil.

O snímku zatím nevíme prakticky nic. Scénář dávají dohromady ti stejní lidé, kteří psali FaWS, tedy Malcolm Spellman a Dalan Musson. Režisér se teprve bude hledat.
Účast jeho věrného parťáka Buckyho aka Winter Soldiera (Sebastian Stan) je samozřejmě přijde na mysl jako první, ale ten může ve stejné době reálně natáčet svoji vlastní mini-sérii, neboť díky svému výkonu v seriálu potvrdil, že má charakterově na to ji sám utáhnout. Ovšem zrovna oni dva mezi sebou měli výtečnou chemii a bylo by divné, kdyby se ve filmu nakonec vůbec neobjevil. 

A informace na parádu pro ty, co chtějí nějaké detaily navíc. Falcon byl vůbec první afro-americký hrdina představený v mainstreamových, a tedy běžně dostupných komiksech, kdy jej v roce 1969 pro komiks Captain America #117 stvořili Stan Lee a Gene Colen. Jako Cap se poprvé objevil v komiksu Captain America (vol. 7) #25 v roce 2014. 

S informací, že ,,pokračování“ původní trilogie v hlavní roli se Stevem Rogersem (Chris Evans) opravdu vznikne, přišel důvěryhodný server Deadline. Účast samotného Evanse, byť v jakémkoliv cameu, se již obecně nepředpokládá. A kdy se snímku dočkáme? To je samozřejmě ve hvězdách, ale osobně hádám, že spolu s Bladem rozjedou 5. fázi MCU.

Těšíte se na Falcona jakožto nového Capa? Přáli byste si ho jako nového vůdce Avengers?

Autor článku - Michal Černý