Call of Duty: Vanguard - Multikulturní pohled na 2. světovou válku a za ní

21.08.2021

Jak bylo slíbeno, ve čtvrtek večer jsme dostali další informace k chystanému pokračování série Call of Duty. Potvrzena byla již tehdy tématika válečného konfliktu, jenž byl zpracován už nesčetněkrát, avšak tentokrát na to šlo studio Sledgehammer Games, spolu s Treyarch, trochu jinak.

Příběhová kampaň nás totiž zavede i do časů po konci války. Hitler je mrtvý, Říše se pomalu rozpadá, avšak někde v pozadí se dává do pohybu plán, jehož cílem je nasazení nového Vůdce. Vy se tak chopíte velení speciální jednotky Task Force One, jež má zase cíl dát věci do pořádku. K tomu říkají tvůrci:

„Zažijete boj prostřednictvím prolínajícího se příběhu hrdinů z různých národů, kteří vytvořili Task Force One a připravili půdu pro speciální jednotky, jak je známe dnes.“

Členy této jednotky jsou:

Vojín Lucas Riggs - 20. prapor, australská 9. pěší divize, britská 8. armáda

Seržant Arthur Kingsley - 9. výsadkový prapor britské 8. armády

Poručík Wade Jackson - průzkumná eskadra 6, námořnictvo Spojených států

Poručík Polina Petrova - 138. střelecká divize Rudé armády

S nimi se podíváme do Evropy na západní i východní frontu, do Pacifiku a severní Afriky. Kdo má ale s touto sérií zkušenosti tuší, že příběh nebude nikterak dlouhý a kampaň samotná vyjde na několik zábavných hodin hraní. Ale kdo ví, jak to s tou zábavností je. Podle prvních reakcí novinářů, kteří měli možnost si hru zkusit, jde o poměrně skriptované dílko, z čehož lze usoudit, že studio nám jednoduše narve nějaký hezký film, proložený střelbou z vlastní myšky nebo gamepadu, ukáže nám, jak je jejich nový svět cool a inovativní a vrhne nás do teprve do toho důležitého. Tady jde totiž hlavně o multiplayer.

„Sledgehammer Games přináší rychlé taktické souboje z pohledu první osoby a dále je inovuje o mnoho dalších způsobů hraní. Patří mezi ně pokročilý systém Gunsmith a Caliber, který přináší pohlcující a reaktivní prostředí na nové úrovni, a nová generace stěžejního režimu 2v2 Gunfight, který byl poprvé představen v Modern Warfare: Champion Hill,“ říká oficiální text autorů.

Při spuštění bude k dispozici 20 hratelných map, přičemž 16 z nich bude tvořit pevné a neměnné jádro. Ke konci roku by se měl Vanguard spojit i s battle royal světem ve Warzone, čili přibydou další rozšíření. Opět se dočkáme  zombie módu, za kterým stojí již zmíněné studio Treyarch

Hra poběží na enginu IW, jenž byl vyvinout společností Infinity Ward čistě pro tuto sérii, konkrétně půjde o vylepšenou verzi použitou poprvé v Modern Warfare.

Call of Duty: Vanguard je poháněn enginem nové generace, který byl poprvé představen ve hře Call of Duty: Modern Warfare, optimalizovaný tak, aby poskytoval dechberoucí vizuální věrnost, fotorealistický svět, realistické postavy a působivý grafický výstup, který podporuje hratelnost. Vanguard je nejpokročilejším zážitkem v historii celé série. Integruje Warzone, cross play, cross progression a podporou cross gen, vše ode dne uvedení na trh," praví opět tvůrci. 

Nutno uznat, že nový trailer vypadá poměrně dobře a má jistou dávku atmosféry, která dokáže vyvolat takový ten pocit, když zhlédnete trailer na film a pak si řeknete - Jo, tohle musím vidět v kině. Ne náhodou, že. Hru si již nyní můžete předobjednat, vychází 5 .listopadu, a pokud to uděláte, získáte přednostní přístup do otevřené bety plus nějaké ty zbraně a bonusy navíc. 

Další podrobnosti a zajímavosti, které budou už spíše pro ty, kteří nad koupí začnou přemýšlet, najdete samozřejmě na oficiálních stránkách hry.

Autor článku - Michal Černý

Call of Duty: Vanguard si také můžete předobjednat na Xzone