Bulánci 2.0 - Vyjde také VR verze?

01.06.2021

Jestli se o někom dá říct, že zažívá svůj rok, pak je to určitě vývojářský tým SleepTeam, jenž si na svůj comeback počkal krásných 20 let.

Pokud byste náhodou nevěděli, o kom je řeč, pak SleepTeam stojí za prvním Poldou, jenž vyšel v roce 1998 a stal se klasikou mezi adventurami. Ostatně, tahle značka žije dodnes, přičemž sedmého dílu se díky úspěšné kampani na HitHitu dočkáme už ke konci tohoto roku. Jen už spadá pod jinou společnost, kterou je Zima Software. ST totiž odmítl v práci pokračovat a odvrátil se od komerční práce do vod freeware.

Vše vyústilo v roce 2001, kdy se děti na školních počítačích dostaly k Nirváně. Vyšli totiž Bulánci, epická/kultovní/legendární 2D multiplayer střílečka, ve které jste ovládali nebezpečné polštáře se zbraněmi, a kterou bylo možno legálně stahovat, kopírovat a sdílet s ostatními. Tím se naprosto zhroutil systém výuky práce na PC a pokud jste se zrovna nenudili u zakládání a používání emailu (což tehdy nebyla zas taková sranda), pravděpodobně jste se snažili nasbírat co nejvíce polštářových zabití svých spolužáků.


A takové, jaké to bylo, vydrželo nádherných 20 let. A pokud se jen trochu zajímáte o svět kolem sebe, jistě vám neuniklo, co se stalo.

SleepTeam se rozhodl po této dlouhé době vylézt z úkrytu, oprášit svůj klenot a obléct ho do moderního kabátku. Jak to dopadlo?

Mnohem lépe, než si kdo dokázal představit.

Tvůrci založili skromnou kampaň na Startovači, kde na pokračování požadovali 500 000 Kč. Jenže tahle částka se vybrala snad během několika hodin a bylo jasné, že se zde schyluje k něčemu velikému.

Přesně to se událo. Nyní máme přes dva týdny od začátku a na kontě svítí úžasných necelých 5,5 milionu Kč, což se jistě velmi brzy změní. Autoři totiž zvolili zajímavou strategii. Kromě klasických odměn, jakými je hra samotná, trika, figurky, společenská hra nebo párty s vývojáři, je tu i společná odměna. Ta vychází z celkové výše vybraných peněz a podívat se na ni můžete zde:

Jasně vidíte, že veškeré rozumné limity jsou překročeny (počítám s dosažením 5,5 milionové mety) a že tak společně všichni získají kupř. level editor, multiplayer napříč platformami, Battle Royal mód či fotbalová minihra. Nahoře pak jasně vyčuhuje prakticky nesplnitelný cíl, ale jeden nikdy neví, co se tady může stát. Bulánci ve VR by pak prakticky zničili celé školství a možná i společnost. Někdy je dobré odolat pokušení.

Inu, pokud se chcete přidat ke štědrému průvodu podporovatelů, máte ještě přes dva týdny šanci a hru, případně i jiné věci, si tak s velikým předstihem objednat.

Bulánci se objeví na všech základních platformách, tedy na PC, Playstationu a Xboxu.

Nám nezbývá, než podobné úspěchy přát i dalším nezávislým herním studiím, kterých jistě pár v posledním roce vzniklo.  


Autor - Michal Černý