Bude dalším Bondem žena? Producentka v tom má jasno

10.10.2021

Daniel Craig si odsloužil svou poslední štaci. Kdo se ale stane příštím „Bondem"?

Nejnovější bondovka No Time to Die (Není čas zemřít) právě řádí v kinech a jak všichni víme, jedná se o poslední snímek, ve kterém se jako James Bond představí Daniel Craig. Herec, jehož Bond byl úplně jiný. Měl psychologickou hloubku, krvácel a trpěl. Ač tato poloha nesedla některým z ortodoxních fanoušků filmové série, kteří milovali například elegantní styl Seana Conneryho, pravdou je, že tento Bond měl nejblíže k tomu, jak byla tato postava popisována v ikonických knihách Iana Fleminga. Není tedy divu, že všichni s napětím očekávají, kdo přebere štafetu příště.

A tady přicházejí na řadu první nepokojené ohlasy diváků, kteří dění ve světě filmu z nejrůznějších důvodů nesledují pravidelně. Většina z nich se totiž domnívá, že dalším Bondem v řadě bude Lashana Lynch, která ikonické označení 007 využívala právě v „No Time to Die". Naplnily by se tak jejich obavy, že série ustoupí moderním genderovým a rasovým tlakům, které jsou v současném Hollywoodu stále silnější.

Rád bych tady při této příležitosti parafrázoval název posledního filmu: „Není čas mít strach". Alespoň částečně.

Ještě v roce 2020, kdy měl jít tento film původně do kin, totiž producentka série Barbara Broccoli v jednom ze svých rozhovorů pro Variety prohlásila toto:

James Bond sice může mít jinou barvu pleti, ale je to muž. Zároveň věřím i tomu, že jsme schopni vytvářet nové a „silné" ženské postavy. Nemám žádný zájem na tom, aby mužskou postavu hrála žena.

("James Bond can be of any colour, but he is male. I believe we should be creating new characters for women - strong female characters. I'm not particularly interested in taking a male character and having a woman play it.") 

Zcela jasně tak vyvrátila, že by se pohlaví nejslavnějšího britského agenta mohlo v příštích letech měnit.

Určitě si teď někteří říkají, že to není žádná překážka pro to, aby Lashana Lynch dostala svůj film jakožto 007 - jen s jiným jménem hlavní postavy. Tuto variantu se však podařilo vyvrátit v posledních dnech.

I když se jistou dobu zdálo, že by se bondovské universum mohlo dočkat spin-offů (filmů nebo seriálů) o vedlejších postavách (Q, M, Moneypenny nebo jiní agenti 00-), Barbara Broccoli tuto informaci rovněž vyvrátila. V budoucnu tak můžeme počítat maximálně s hlavní sérií, která se zaměří čistě na Jamese Bonda. Kdo se stane příštím Bondem budeme vědět nejspíše koncem příštího roku, kdy má proběhnout casting na obsazení hlavní postavy. Do té doby můžeme s klidem spát, protože víme, že Bond bude ještě nějakou dobu opravdu jen Bondem. Můžeme se sice v jeho roli dočkat černého herce, ale tyto spekulace jsou momentálně bezpředmětné.

Jste spokojeni s těmito informacemi nebo jste se například na spin-offy k hlavní sérii těšili? Napište nám své názory do komentářů na Facebooku!