Brutal 4 – Konečně nějaký příběh, ale za jakou cenu?

25.05.2023

Jak už jsme mohli zjistit, díly z této velmi temné a seriózní série vycházejí velmi rychle po sobě a čtvrtý díl není žádná výjimka.

Naopak v čem tento volume dělá velkou výjimku je ten aspekt, že po třech suchých dílech čistě jen o zabíjení se nám konečně do obrázků a dialogových bublin dostává nějaký vývoj příběhu a informace o charakterech. Můžeme se tak dozvědět, že detektiv Dan možná není jen ruka Boží, co sesílá hněv na všechny zločince. Dostává se nám tu myšlenka toho, že Danovo poslaní nemusí být ani tak poslání, jako spíše zvrácenost jeho duše. Bohužel, nic moc dalšího, co by mohlo čtenáře zajímat, se ale nedozvídáme, takže snad si tvůrci veškeré vytoužené informace schovávají do posledního pátého dílu.

Naneštěstí, toto je asi tak jediné pozitivum tohoto pokračování série. Dostali jsme sice pár stránek informací, ale jinak celá kniha je poseta dvěma naprosto nudnými případy, že i mě trvalo dlouho se jimi prokousat. Styl kresby, ačkoliv je stále velmi zajímavý, díky nudnému příběhu nemá šanci nijak moc vyniknout. Stejně tak na tom je i temný podtext a nejdůležitější esová karta této série – brutalita. Když si srovnáme první díl a tenhle, tak tenhle je oproti prvnímu jako procházka růžovou zahradou. Brutality, ani nějaké mrazivé atmosféry, se nám tu skoro nedostává.

Pevně tedy doufám, že s pátým dílem přijde comeback ve stylu prvního volume a rozseká na kousky vše a kohokoliv, kdo se na stránkách jen mihne. Samozřejmě s vyvrcholením celkového příběhu, kterého až doteď bylo velmi pomálu. 


Hodnocení

Abych řekl pravdu, z celé série byl tenhle zatím nejhorší. Dokonce i druhý díl mi dělal menší problémy s přečtením. Příběh i postavy jsou opravdu slabé. Temnota a brutalita, na které tahle série staví jsou naprosto žalostné. Bohužel.

40 %


Autor recenze – Adam Steinbach

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Ve dnech 8.-9. prosince 2023 proběhne v Kongresovém centru v Praze další ročník herní konference GDS (Game Developers Session) Prague. Jedním ze studií, které zde budou prezentovat své projekty, bude tuzemské uskupení Sagittaras Games, které se zúčastnilo i minulého ročníku. Letos naplno představí svůj nejnovější herní titul – mobilní fantasy...

Anime, potažmo manga, je v posledních letech u nás v Česku stále na vzestupu. Roste číslo počtu vydaných mang, ale také sledovanost seriálů a filmů. Nová generace má zkrátka mnohem víc možností než sledovat jen Pokémony a náležitě toho využívá. A je taky docela fajn vidět, že těch kvalitních projektů, ať se jedná o jakoukoliv platformu, je více...

Když Ridley Scott oznámil, že Napoleon dostane režisérkou verzi, která bude o takřka dvě hodiny delší než ta, co jde do kin, trochu jsem znervózněl. Pořád jsem však chtěl věřit, že si slavný režisér pohlídá, aby i kratší verze fungovala sama o sobě. Ale bohužel se tak nestalo, zkrácení je citelně znát, výsledný film je v mnoha ohledech nefunkční a...