Breath of the Wild 2 - Legenda ožije už příští rok

16.06.2021

Série Legend of Zelda má mnohaletou historii, kterou zde nechci vůbec probírat. Jistě se shodneme v tom, že v herním světě patří k tomu nejlepšímu ve svém žánru. Svědčí o tom nespočet ocenění, pokoření rekordů a hlavně, láska samotných hráčů.

Titul s názvem Breath of the Wild, jenž vyšel v roce 2017, to ale dokázal povýšit na další level.

Umělecky hodnotný vizuál - Úžasně živý a inteligentní otevřený svět, který nemusíte zkoumat do detailu, ale chcete - Jedinečný hudební doprovod - Obří množství detailů a interakce s prostředím - Ohromná svoboda ve zkoumání světa a osudů jeho obyvatel - Příběh a poutavá atmosféra - Fakt, že vám hra nedá žádné informace o tom, jak postupovat. Na začátku se seznámíte se základním ovládáním a herní nabídkou, no a pak už je jen na vás, abyste zjistili, co jak funguje, co všechno se dá spojit, zužitkovat, vyrobit, uvařit a kam všude se dá jít a co tam můžete naleznout. 

Na všechno si musíte přijít sami. A věřte, že toho není vůbec málo. Podle tvůrců můžete jejich svět zkoumat i stovky hodin. Nejlepší na tom ale je, že se u toho nebudete nudit.

Tohle ovšem není recenze BotW. Mohl bych tu jmenovat další detaily toho, proč je tahle hra skvostná, ale mnohem lepší si je říct, že dostane pokračování a jak už víte z nadpisu, vyjde v příštím roce! 

To ale není všechno. Nintendo nám na letošní herní konferenci E3 nadělilo gameplay ukázku a už teď se dá říct, že pokud si udrží svoji kvalitu, bude sequel aspirovat minimálně na hru roku. Vypadá to zatraceně nádherně! Jestli jste někdy přemýšleli nad kapesní konzolí a líbí se vám podobný žánr, zjistěte si o titulu víc a pak není vůbec nad čím přemýšlet. BotW bylo jedním z tzv. ,,launch title" pro Nintendo Switch a okamžitě se stalo prakticky i důvodem, proč si ho pořídit. Právem. 


Autor - Michal Černý