Battlefield 2042 - Obří absolutní válka z budoucnosti

10.06.2021

Studio Dice a EA hlásí návrat k ikonickým kořenům celé série a zároveň k tomu přidávají první trailer a nějaké detaily ohledně příběhu. A ono to na první pohled nevypadá vůbec špatně.

V traileru samotném nenajdeme žádné záběry přímo z hraní, ostatně na konci článku jej naleznete, takže si spíše shrňme informace okolo, které mnohdy řeknou mnohem víc. 

Hra samotná nebude obsahovat ani single player, ani battle royal. Půjde o čistě multiplayer záležitost, kde bude ze začátku k dispozici 7 map s kapacitou až 128 hráčů. Mapy mají být rozsáhlé, podíváme se do Japonska, na Sibiř či na poušť. Velikou roli bude hrát okolní přírodní podmínky a ničivé události na pozadí. Výjimkou tedy nebudou tornáda, zemětřesní či výbuchy sopky. Na vás je samozřejmě se všem změnám aktivně přizpůsobit, k čemuž bude sloužit opravdu široká škála vybavení. Například drony, či robo psi.

Co se týká příběhu na pozadí, ten je vcelku zajímavý. Na počátku 30. let 21. století (čili za 10 let ode dnes) stíhá Zemi jedna katastrofa za druhou. Stoupá hladina moří, nedůvěra spojenců v jejich aliance a rozpadá se ekonomika. Do toho se připlete ničivý hurikán a je vymalováno. Rozpadá se celé společenství, rozpadají se desetileté nadnárodní svazky a svět zakouší velikou krizi spojenou s hladomorem. Ze vzniklé situace vzejdou skupiny lidí různorodých profesí označující sami sebe za No-Pats. Ti se přestanou hlásit ke své národní příslušnosti, odmítnou důvěřovat vládě a spolu s dalšími ,,odpadlíky" hledají své vlastní bezpečné území, ve kterém by se sami postarali o svůj osud.

Technologický vývoj však zastaven nebyl, tudíž i díky němu se společnost pokouší obnovit a navázat na předchozí spolupráci. Otevírají se hranice, obnovuje se hospodářství a vše povstává z popela. No-Pats jsou vyzváni k zániku, na jejich straně se ale objevují lidé, kteří inspirují k ponechání nabyté svobody a vytyčují si své hranice. 

Bohužel nezmizela ani další věc, kterou je neustálý boj Ruska a USA o území. Stejný konflikt je i zde.

A pak přijde celosvětový blackout.

Téměř 75% satelitů spadne z oběžné dráhy...je poškozená komunikace, doprava, kontrola téměř všeho. Padají letadla, kolabuje železnice. Každá strana obviňuje druhou, že je to její práce. No-Pats je obviněna z terorismu.

Nyní stojí svět na prahu dalšího obřího konfliktu a je na vás, jako součást ozbrojené jednotky No-Pats, jak se příběh vyvine dál. 

Ovládat budete několik druhů vozidel a dopravních prostředků, takže se nevyhnete ani tanku, helikoptéře nebo stíhačce. Všechny si budete moc přizpůsobit situaci tak, aby vám jejich nasazení přineslo v dané situaci co nejvíce užitku. 

Nechme se tedy překvapit, s čím ještě tvůrci přijdou na prezentaci na eventu E3, který začíná již 12.3., protože u ukázky ze hry to určitě neskončí.

Titulu se dočkáme už v říjnu tohoto roku na PC, PS4 a 5, Xbox Series X/S a Xbox One. 


Autor - Michal Černý