Ant-Man a Wasp: Quantumania - První dojmy aneb Marvel se bortí jako domeček z karet

15.02.2023

V redakci jsme si toho po relativně slušných ukázkách hodně slibovali. A byla to chyba...

Než se pustíte do čtení našeho upřímného hejtu, tak bych rád podotkl, že já i Wade máme Ant-Mana jako postavu rádi. Upřímně jsme si užili první film a dvojka nám vyloženě nevadí. Problém přišel až nyní...

Nevka

Jak už je naznačeno v úvodu článku, trailery byly fajn. I proto jsem si před projekcí říkal, že film takových rozměrů by si zasloužil delší stopáž. Představit a prodat divákům „nového Thanose" přece chce nějaký ten čas. Nebo ne?

Zatímco úvod začne velmi příjemnou oťukávačkou v reálném světě, příchodem Kvantové říše jde všechno do kopru. Asi jsem nečekal nějakou převratnou podívanou, která by měla spasit Marvel, ale tohle bylo moc i na mě. Prvoplánová podívaná, která má sice skvělého Kanga v podání Jonathana Majorse, ale jinak se topí v digibordelu, který by vás sice bavit měl, ale zoufale v tom selhává. Budu upřímný, když řeknu, že poslední 1/3 filmu jsem už vyloženě protrpěl... M.O.D.O.K. je chodící (létající) meme a finále zvládne i z Kanga udělat idiota, kterého omezuje hloupoučký scénář. Upřímně jsem tomu nevěřil, ale tohle je ještě horší než dvojka. Nedostatečně osudové, nedostatečně vtipné. Jinak řečeno - výsledkem je 30x přežvýkané, vyčpělé a neforemné nic.

Nerad to říkám, ale Marvel se hroutí. Vyjma třetích Strážců, druhé série Lokiho a trojky Deadpoola už nevěřím absolutně ničemu. Tohle je průser.

Hodnocení - 50 %

Photo © Walt Disney Pictures
Photo © Walt Disney Pictures

Wade Wright

Tenhle film mě zlomil. Ztělesněná problematika současného Marvelu a nejzbytečnější film vůbec. Charisma Jonathana Majorse nezachrání bezduchou prázdnotu sázející na nekonečné recyklování toho, co před lety fungovalo. Dnes zbyl jen patos, debilní humor a fanservis.

Film připomíná osmdesátkové filmy typu Labyrint, ale co naplat. Tyhle filmy měly alespoň charisma a byly zábavné, tohle je sebeparodie - a ještě nefungující. Těch pár procent jsem ochotný tomu filmu dát v podstatě jen za VFX artisty a Jonathana Majorse, který má nějaké určité charisma. Bohužel pro něj hraje ve filmu, který je ve všech ohledech špatný a on nemá šanci to jakkoliv zachránit.

Doufám, že DC s Jamesem Gunnem v čele zničí tohle studio a fanoušci nebudou podporovat tuhle mašinérii.

Hodnocení - 10 %

Photo © Walt Disney Pictures
Photo © Walt Disney Pictures

P.S.: Pokud bude někoho zajímat delší názor v podání Wadea, pak koukněte na Torenově YouTube kanále na příští Geekec. Ten bude podle všeho docela divoký!


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového