ABBA se vrací po 40 letech s novou deskou a digitálním koncertem!

05.09.2021

Od roku 1982, kdy slavná švédská kapela spolu hrála naživo naposledy, si každý jejich fanoušek přál jen jedno. Návrat. A ten teď přijde v opravdu velikém a zajímavém stylu.

2. září skupina oznámila velkolepý digitální koncert, kvůli kterému se každý člen oblékl do speciálních motion capture obleků, které jistě zná každý filmový znalec. Díky této technologii se na koncertě namísto muzikantů představí jejich hologramy, vypadající jako v dobách jejich největší slávy (i když popravdě, přijde mi, že zrovna ABBA je slavná tak nějak pořád stejně). Na diváky tak čeká téměř čistě přednatočená show, živě bude na dálku účastna aspoň 10člená kapela, jež bude celý program naživo provázet.

Ba co víc, jak říká sama skupina na sociálních sítích, žádný pořádný comeback se neobejde bez nové hudby. Proto byly vypuštěny i dvě písně z nového alba Voyage I Still Have Faith In You a Don't Shut Me Down - které si můžete poslechnout na jejich oficiálním Youtube kanálu. 

Tato digitální koncertní představení se budou konat v londýnské aréně, která vznikne v Olympijském parku královny Alžběty

Showbyznys dokáže občas skutečně překvapit a upřímně, mě samotného by nenapadlo, že zrovna ABBA se pustí do tak náročného a moderního způsobu koncertování. Vlastně že se vůbec do nějakého pustí. 

Už v roce 1982 si členové kapely mysleli, že velmi brzy bez nových písní a vystoupení upadnou v zapomnění. Jak všichni víme, nestalo tak. 

Zajímavostí v historii kapely je určitě taky fakt, že se definitivně proslavila v roce 1974 na Eurovizi, což je soutěž dnes mnohými lidmi, zejména u nás, velmi podceňovaná a kritizovaná, no tehdy se tam daly najít skutečně obří hvězdy dalekosáhlého významu. 


Nakonec se podívejte na krátké video, které mapuje cestu k novému albu a turné, shodně pojmenované Voyage.

Jak se těšíte na tento nečekaný comeback? Baví vás vůbec jejich hudba? Co říkáte na novátorské pojetí jejich vystoupení? 


Autor článku - Michal Černý